Akcje społeczne

Od kilku lat odkrywam w sobie pasje dobroczynności i akcji społecznych. Poniżej opisałem kilka projektów, które Tworzę, lub biorę w nich udział.

Równe prawa dla obojga rodziców

logo_jpgRGB

Alienacja rodzicielska to temat, który mocno odbija się na mojej tapecie życia. Obserwując różne ruchy społeczne zauważyłem, że przy rozstaniach rodziców zbyt mocno wiele osób fiksuje się na wykazywaniu win drugiej stronie i że najbardziej poszkodowane w tych działaniach jest dziecko. Staramy się spojrzeć na sprawę oczyma dziecka, które do prawidłowego wychowania i rozwoju naszym zdaniem potrzebuje zaangażowania obojga rodziców w jego prawa i obowiązki. Zapraszam do obejrzenia jednego z naszych filmów, gdzie razem z ojcami wychodzimy na plac zabaw z pluszowymi misiakami, ponieważ nie możemy zrobić tego z własnymi dziećmi.

 

Miś Ambasador i przyjaciele

logo_jpgRGB

Bardzo chciałbym pokazać, że ojcostwo, a co za tym idzie zajmowanie się dzieckiem jest bardzo męskie, oraz że podobnie jak wiele kobiet chcielibyśmy okazywać dzieciom uczucia. Dlatego stworzyłem Misia Ambasadora, którego zabieram ze sobą na różne wydarzenia i robię ludziom z nim zdjęcia. Wykonałem już ich osobiście kilka tysięcy, również z wieloma osobami rozpoznawalnymi w mediach nie tylko polskich.

Misja Nepal

logo_jpgRGB

Pomysł pomocy dzieciom w Nepalu zrodził się już kilka lat temu, po tym jak poznałem się na drodze elektronicznej z Olą, która mieszka tam od wielu lat i pomaga dzieciakom w tym jednym z najbiedniejszych rejonów świata. Przez dłuższy okres ludzie zadawali mi dwa pytania: dlaczego tak daleko, oraz czy tam w ogóle byłem. Nie potrafiłem odpowiedzieć…

Jakoś podskórnie wiedziałem, że chcę to zrobić. Kiedy nastąpiły pierwsze w tym roku trzęsienia ziemi, zacząłem na dobre przygotowywać całą akcję. Wyjechałem, przeżyłem również jedno z trzęsień, wsparłem doraźnie kilkaset dzieciaków.

Mieszkałem, jadłem, medytowałem z mnichami i wyjeżdżałem do miejsc gdzie przez półtora miesiąca od pierwszych trzęsień nie dotarła jakakolwiek pomoc. Całość akcji możecie śledzić na naszym facebook’owym fan page’u. A pomoc jest tam nadal bardzo potrzebna…

 

Kreatywne pomysły na zabawy z dziećmi

logo_jpgRGB

Poprzez współpracę z ludźmi zaangażowanymi w pracę z dzieciakami postanowiłem założyć fan page, gdzie będą opisywane różne pomysły na zabawy z dziećmi. Robię to trochę pod siebie, żeby utrzymać kontakt z dzieciakami i rówieśnikami mojej córeczki i chcę być na bieżąco, żeby nie wypaść z obiegu. Jeżeli macie jakiekolwiek pomysły na nowe zabawy – serdecznie zapraszam do kontaktu.

Omenaa Fundation

omenaa_logo

Nawiązałem stałą współpracę z Omenaa Fundation. W tym roku spędziłem kilka tygodni w Ghanie, gdzie powstanie szkoła finansowana przez fundacje, oraz program stypendialny dla dzieci, który można wspierać na omenaa.pl. Bardzo związałem się emocjonalnie z naszymi dzieciakami z Don Bosco Child Protection Centre i polecam Wam doświadczenia związane z wolontariatem.