Kiedy słyszymy termin „kryptowaluty” zdecydowana większość ludzi myśli o bitcoinie BTC. Nie bez powodu! Jest to najbardziej popularny kryptopieniądz na świecie. Obecnie bitcoin osiąga rekordowe ceny w historii swojego istnienia. Na wykresie obserwujemy wyraźną hossę, która dla inwestorów bitcoina jest spełnieniem marzeń.

Dlaczego bitcoin jest tak dużo wart? Może na to wpływać spadek wartości pieniądza i coraz wyższa inflacja dotycząca większości walut na świecie. Takie zachowania pieniądza pośrednio spowodowała pandemia koronawirusa trwająca od marca 2020, a bezpośrednio „dodruk” pieniędzy. Ludzie zaczęli wyciągać swoje pieniądze z banków z obawy przed bankructwem banków. Innym ważnym powodem są zerowe a nawet w rzeczywistości ujemne stopy procentowe lokat bankowych. W tym momencie wzrosło zainteresowanie kryptowalutami. Zaczęto szukać innych dróg inwestycji i przechowywania swoich pieniędzy. W obliczu bardzo wyjątkowej sytuacji wielu laików także postanowiło spróbować swoich sił w inwestowaniu w kryptowaluty. Jednym z pierwszych celów stał się bitcoin, ponieważ jest on najbardziej znany i cieszy się największym zaufaniem ze względu na generowane gigantyczne zyski. Więc dlaczego ja nie miałbym zarobić? Dla wielu jest to połączenie dwóch ważnych aspektów, jeden z nich to inwestycja i chęć zarobku a drugi to po prostu przeniesienie swoich środków pieniężnych z banków w celu zabezpieczenia, bo przyszłość banków jest bardzo niepewna.

I tak oto „cyfrowe złoto” – jak potocznie nazywany jest bitcoin, zyskał popularność. Dlaczego tak jest nazywane? Otóż według powszechnej myśli złoto jest najbardziej stabilnym i wartościowym kruszcem. Przeważnie to właśnie złoto dobrze stoi na wykresach w czasie kryzysu. Ale w ostatnim kryzysie, ku zdziwieniu wykresy złota spadły a BTC cały czas rośnie. Dlatego teraz wbrew stereotypom to właśnie bitcoin zabezpiecza środki pieniężne w kryzysie. Ponadto taka inwestycja jest opłacalna chyba dla każdego , niezależnie od waluty jaką posiada, bo bitcoin jest uniwersalny na całym świecie.

Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć jest halving. Jest to zjawisko, które również przyczynia się do wzrostu wartości BTC. Halving sprawia, że liczba nowych bitcoinów, pojawiających się na światowym rynku maleje. Czyli krótko mówiąc podaż maleje a cena tej kryptowaluty rośnie.

Z ciekawostek ze świata kryptowalut warto wspomnieć o słynnym tweecie Elona Muska, właściciela firmy Tesla, produkującej elektryczne samochody. Umieścił tweeta z #bitcoin. Po tym cena bitcoina błyskawicznie wzrosła! Następnie umieścił wpis na tym samym portalu społecznościowym, informując, że firma Tesla kupiła pokaźną liczbę tej kryptowaluty. Bitcoin wystrzelił w kosmos! Kto wie jakim wynikiem bitcoin zakończy rok 2021. Wspomniane wydarzenie pokazuje jak niesamowicie duży wpływ na rzeczywistość mają media społecznościowe oraz influenserzy światowej sławy: mówi się ze na tych dwóch tweetach Musk mógł zarobić około 1,3 miliarda dolarów! 

Udanych inwestycji!

About Bartosz Paź

Piszę o motywacji, inspiracji, świadomym rodzicielstwie, psychologii, akcjach społecznych. Coach, trener, mówca.

%d bloggers like this: