Czy zdarzyło Ci się kiedyś wziąć udział w jakiejkolwiek akcji społecznej na Facebook’u? Jeśli tak, to należysz do większości, jeśli nie, trzeba to jak najszybciej nadrobić!
Po co właściwie takie akcje w ogóle powstają? Czy coś dają, czy są potrzebne? Powstają przede wszystkim dlatego, że odnoszą sukces i zamierzony cel. Obecnie Facebook jest tak popularnym medium społecznościowym, że daje możliwość zaangażowania ogromnej liczby osób do każdej organizowanej akcji społecznej. Każdego dnia setki tysięcy osób loguje się na swoich profilach i przewijając rolkę myszki lub sunąc palcem po ekranie telefonu przegląda tablicę, na której znajomi każdego dnia udostępniają i publikują setki tysięcy informacji i zdjęć.

facebook paz

Dlatego zorganizowanie takiej akcji na Facebook’u daje praktycznie nieograniczone możliwości dotarcia do potencjalnie zainteresowanych daną akcją. Portal ten umożliwia także zorganizowanie akcji społecznej w sposób szybki i sprawny, a także, co nierzadko bywa najważniejsze, bezpłatnie. Tworzymy wydarzenie, zapraszamy na nich znajomych, a także znajomych znajomych oraz znajomych znajomych znajomych i machina się uruchamia. Jedna osoba przekazuje kolejnej, a ta jeszcze następnej informacje na temat akcji i jeżeli jest to akcja interesująca, zorganizowana w przemyślany i ciekawy sposób, to angażuje się w nią mnóstwo osób. Nie da się ukryć, że ludzie lubią się angażować w różnego rodzaju akcje. Nawet jeśli nie chcą się do tego przyznać, bądź zwyczajnie nie robią tego. Wynika to z faktu, że wymagają one zazwyczaj sporego wysiłku. Zorganizowanie takiej akcji na Facebook’u jest o wiele bardziej wygodne, a przez to bardziej atrakcyjne dla osób, które są z natury na przykład leniwe. Poza tym Facebook dzięki swojemu zasięgowi dociera do wszystkich, także tych popularnych i lubianych. Łatwo jest w ten sposób zaangażować taką osobę do wzięcia udziału w akcji, przez co staje się ona jeszcze bardziej popularna i jeszcze więcej ludzi będzie chciało wziąć w niej udział. Akcje społeczne na Facebook’u są nowoczesnym i bardzo skutecznym miejscem, w którym zorganizować można różnego rodzaju wydarzenia.

Warto je zarówno organizować, jak i brać w nich udział. Przede wszystkim dlatego, że daje to nieograniczone możliwości i łatwo jest w ten sposób dotrzeć do bardzo szerokiego grona. A oto przecież właśnie chodzi podczas organizowania wszelkiego rodzaju akcji społecznych.

Zapraszam również do zapoznania się z akcjami społecznymi, w których biorę udział.

[rf_contest contest=’3612′]

About Bartosz Paź

Piszę o motywacji, inspiracji, świadomym rodzicielstwie, psychologii, akcjach społecznych. Coach, trener, mówca.

%d bloggers like this: