DACFNluXNv0-1Zadałem ostatnio na Facebook’u pytanie odnośnie mojego bloga – jakie formy promocji polecają moi znajomi.

Myślałem, że będzie dużo tak zwanego szumu, czy szrotu informacyjnego, a tu pozytywnie się zaskoczyłem. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie

Marcinowi, za podzielenie się uwagami technicznymi i merytorycznymi, które zyskał prowadząc blog Prymitywna Kuchnia. Swoją drogą… mało tam się ostatnio dzieje i nie rozumiem, dlaczego jeszcze nie zaprosiłeś mnie na wykonany przez siebie posiłek. Nie samym wąsem człowiek żyje.

Karolinie za pomysł z Pudelkiem.

Arturowi za dorzucenie atrybutów kobiecego ciała.

Kat, Łukaszowi, Tomkowi i Grzegorzowi za to że śledzą to co piszę i dzielą się swoimi uwagami. To bardzo miłe, że ktoś mnie „czyta” i daje swoje konkretne uwagi. Skorzystam z nich.
Na szczególne podziękowania zasługuje Andrzej Zieliński. Przytoczę tu jego uwagi:

img_0268Jeżeli chodzi o taktyki to mozna pisac wiele, ale wybrac najlepsza…hmmm ? wiele osob pisze dobrej jakości content twórz lub pisz czesto, bo niby Google lubi świeżość i jak nowe treści przybywają na blogu to strona jest lepiej pozycjonowana. Tak naprawde mozna tworzyć świetne treści i ciagle nic i nikt ich nie znajdzie.
To co napisze to nie wiem czy wypali u Ciebie, bo nie wiem o czym piszesz, ale nie znam obecnie nic lepszego.
Zawsze numer jeden przy tworzeniu to jest promocja i o tym należałoby pomysleć zanim napiszesz pierwsze słowo.
Powiem ci jak ja teraz pisze (nie pisze po polsku, ale mysle ze w Polsce tez sie sprawdzi) tym bardziej gdy zalezy mi na większym ruchu na strone.

Tylko ostrzegam on wymaga mnóstwo pracy, ale mi teraz zalezy na jednym wpisie dobrym anizeli 10-ciu przeciętnych.

1. Wybór Tematu na który chce pisac. Jak sie kierują ilością wyszukiwań miesiecznie danej frazy kluczowej choc tobie moze bardziej odpowiadać wyszukanie danego tematu i jak jest popularny w social za pomocą buzzsumo (pokazuje ile udostępnien maja popularne posty na social media)

2. Drugie gdy znajdę temat ciekawy a co najważniejsze wyszukiwany przez innych i/lub popularny w social sprawdzam pierwsze 10 wyników w Google i przeglądam kazdy wpis. Czy ludzie komentują, spoglądam na strukturę, treść, obrazki itp.
Robię to po to bo chciałbym stworzyć kilkukrotnie lepszy wpis (oczywiscie nie zawsze sie uda;))

3. Tutaj juz moze byc rożnie. Powiem co ja robię, a jestem w fazie gdzie zalezy mi na rozwoju i dużym ruchu i współpracy z osobami, ktore juz ten ruch maja.
Sprawdzam osoby, ktore piszą w tej tematyce pod katem ich profili w social, ilości ruchu na stronie itp. (Bo mi zalezy na ich odbiorcach)

Wysyłam do wszystkich zainteresowanych/ekspertów (do tych co piszą w danej tematyce lub sa powiązani z tematem) emaile w celu odpowiedzenia na pytanie jako eksperci i ze ich odpowiedzi posłużą do napisania postu. Czy to bedzie 20 czy 40 odpowiedzi to obojętne, nawet im wiecej osob sie zgodzi na udzielenie odpowiedzi tym lepiej (Google lubi długie i złożone posty)

4. Tworze post i odpowiedzi ekspertów umieszczam w poście.

5. Dalej wysyłane do wszystkich emaile ze post juz jest. Najcześciej takie osoby udostępnia post w swoich kanałach dzieki czemu zyskujesz nowych odbiorców którzy zobaczą ten post plus mozesz od niektórych zyskać linki (czyli oni u siebie podlinkuja do twojego wpisu) i zyskujesz szybko w Google.

Kurcze troche sie rozpisałem. Nie wiem co dla ciebie sie liczy najbardziej, dla mnie np. Jest to fajna sytuacja win-win. Ja np. Lubię w niej ze mam kontakt z ekspertem na którym wiem, ze mi zalezy i chce cos dla niego zrobic i napisać o nim wpis plus od niektórych mam udostępniony wpis na social plus zdarzy sie otrzymać od nich link.

I co najważniejsze mam fajny wpis gdzie nie musze sie mądrzyć bo zapytałem sie innych o zdanie.

To tak w skrócie 

Dziękuje i zamierzam przetestować te wskazówki. Podbiele się wrażeniami i uwagami.

Znalazłem ostatnio aplikację, która pozwala na nagradzanie czytelników bloga punktami, za wykonane działania. Są one zliczane, a następnie typowany jest ranking zsyciężców, którzy mogą zyskać różne nagrody materialne. Np. tablety, telefony, telewizory. Nagrody oczywiście dobiera organizator konkursu.

Punkty można pozyskać poprzez następujące działania:

  • dołączenie do newsletter’a
  • polubienie fan page
  • follow na Instagram’ie
  • dodanie #tag’u do zdjęcia
  • subskrybcja kanału na YouTube
  • udostępnienie w social media
  • dołączenie do wydażenia
  • komentarz pod postem
  • itp.

Wsparte jest to oczywiście statystykami z przeprowadzonych działań.

Co myślicie o takiej formie promocji? Czy przy atrakcyjnych nagrodach (np. wspomniane gadżety elektroniczne) będzie to interesujące?

 

[rf_contest contest=’3612′]

About Bartosz Paź

Piszę o motywacji, inspiracji, świadomym rodzicielstwie, psychologii, akcjach społecznych. Coach, trener, mówca.

%d bloggers like this: