img_7067

Kto z Was oglądał serial Californication, ten zna postać Hank’a Moddy’ego i jego perypetie związane z trudnym związkiem z Karen – matką jego córki Rebecci. Chłopak wplątuje się permanentnie w skandale z tłem seksualnym. Jednocześnie jest zatroskanym i kochającym ojcem.

W pierwszym odcinku pierwszego sezonu jest moc jak w filmach Alfred’a Hitchcock’a – do utworu You can’t always get what you want Rolling Stones zakonnica robi w kościele loda głównemu bohaterowi.

Skąd się wziął pierwowzór tak dekadenckiego typa?

Według obserwacji wielu recenzentów, jak i moich prywatnych spostrzeżeń był nim Charles Bukowsky. Facet totalnie brzydki, z otworami na nosie po wyciskanych mu przez partnerki wągrach, każdy dzień zaczyna podobnie – idzie zwymiotować, przeżywa kaca, bzyka przypadkowe (chociaż nie zawsze) kobiety, chleje, ćpa i jest obrazem totalnej dekadencji i deprawacji.
img_7065

Poza tym że prowadził życie, które wielu z nas mogłoby określić jako patologiczne, to miał niesamowity talent i stworzył kilka na prawdę dobrych pozycji, takie jak „Kobiety”, „Z szynką na raz”, „Hollywood”, czy „Szmira”.

Zobaczcie dokument o jego twórczości i oceńcie sami, czy te postaci są podobne.

Jestem ciekaw Waszego zdania. Co myślicie?

 

[rf_contest contest=’3612′]

About Bartosz Paź

Piszę o motywacji, inspiracji, świadomym rodzicielstwie, psychologii, akcjach społecznych. Coach, trener, mówca.

%d bloggers like this: